POLICJA OSTRZEGA- DZWONIĄ OSZUŚCI - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

POLICJA OSTRZEGA- DZWONIĄ OSZUŚCI

Sławieńska Policja otrzymała sygnały o kilku próbach wyłudzeń pieniędzy metodą na tzw. wnuczka. Kolejny raz przestępcy chcieli wyłudzić gotówkę podszywając się pod członka rodziny, który miał być sprawcą wypadku. Przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym.

W dniu dzisiejszym Sławieńscy policjanci otrzymali, aż 5 sygnałów od mieszkańców powiatu o próbie wyłudzenia pieniędzy na tzw „wnuczka”. Jak ustalili funkcjonariusze, do zgłaszających starszych osób dzwoniła kobieta, który podszywając się za członka rodziny informował, że spowodowała wypadek. Aby uwiarygodnić historie kobieta informowała, że dzwoni z telefonu policjanta, który jest na miejscu. Następnie oszustka  prosiła o pilną pożyczkę pieniędzy, która miała pomóc jej uniknąć aresztu. Jak wynika z naszych ustaleń, żadna ze zgłaszających osób nie dała się nabrać i nie przekazał oszustom żadnych pieniędzy.

Na szczęście jak widać na przykładzie dzisiejszych zdarzeń, coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają i modyfikują swoje historie wykorzystując ludzi starszych. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców.

Przypominamy i apelujemy:

  • Jeśli osoba, podająca się za krewnego w rozmowie telefonicznej prosi o pieniądze najpierw sprawdźmy czy jest to prawdziwy krewny. Najlepiej natychmiast przerw rozmowę i zadzwonić do niego koniecznie na numer, który my posiadamy. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym.

  • W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwońmy lub zgłaszajmy się na Policje.