Policja debatowała nad bezpiecznym sezonem - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policja debatowała nad bezpiecznym sezonem

Wczoraj w Zespole Szkól im. S. Żeromskiego w Darłowie oraz w Zespole Szkół w Jarosławcu sławieńska Policja debatowała z lokalnymi mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się sezonu letniego. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Starosta Powiatowy Wojciech Wiśniowski, Wójt Gminy Darłowo, Radosław Głażewski, Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski oraz Komendant KPP w Sławnie mł. insp. Grzegorz Śrek.

Do udziału w debacie zaproszono przedstawicieli lokalnych Instytucji Państwowych, lokalnych przedsiębiorców oraz lokalną społeczność. Debatę otworzył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie mł.insp. Grzegorz Śrek, który przywitał gości oraz przedstawił cel spotkania. Następnie zastępca komendanta KPP w Sławnie podinsp. Adam Zuski przedstawił główne założenia przedsięwzięcia profilaktycznego KPP w Sławnie „ Moje Sławne Bezpieczne Wakacje”.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawił się szereg pytań oraz propozycji do prowadzących. Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zwrócił uwagę na konieczność prawidłowego oznakowania wejść na plaże co w sytuacji kryzysowej ułatwia szybkie zlokalizowanie miejsca zdarzenia. Pojawiły się również głosy o zwróceniu szczególnej uwagi na prawidłowe oświetlenie lokalnych ulic oraz puszczanie przez turystów w trakcie sezonu letniego tzw „Lampionów Szczęścia”. Ponadto włodarze miasta i gminy zadeklarowali chęć zakupu materiałów profilaktycznych m.in. opasek na rękę dla dzieci oraz etui na dokumenty jak również jeden z lokalnych przedsiębiorców zadeklarował chęć druku plakatów promujących bezpieczny sezon letni.

Na zakończenie debaty uczestnicy wypełnili ankietę podsumowującą przedsięwzięcie.