Aktualości

Uroczyste wręczenie certyfikatu i wyróżnień „Bezpiecznej Szkoły”

22 czerwca 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie, nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów oraz wyróżnień Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie „Bezpieczna Szkoła”. Przedsięwzięcie „Bezpieczna Szkoła” to inicjatywa zachodniopomorskiej Policji przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Z powiatu sławieńskiego certyfikat "Bezpiecznej Szkoły" otrzymał Zespołu Szkół nr 2 w Starym Jarosławiu.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych sławieńskiego starostwa oraz dyrektorzy szkół, którzy otrzymali certyfikat oraz wyróżnienia. Honorowy certyfikat „Bezpiecznej Szkoły” Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie podinsp. Adama Załuskiego, otrzymał Zespół Szkół nr 2 w Sarty Jarosławiu za działania profilaktyczne i edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie szkoły. Wyróżnienia natomiast otrzymały dwie szkoły tj. Zespół szkół Agrotechnicznych w Sławnie oraz Szkoła Podstawowa w Warszkowie.

W certyfikowanych oraz wyróżnionych szkołach zainicjowano szereg przedsięwzięć profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz mobilizowanie podmiotów współpracujących ze szkołami do działań na rzecz bezpieczeństwa jak również do podejmowania wspólnych inicjatyw w tym zakresie.

Dyrekcje szkół biorących udział w przedsięwzięciu dołożyły wielu starań, aby bezpieczeństwo uczniów w ich placówkach stało na bardzo wysokim poziomie, a przyznany „Certyfikat Bezpiecznej Szkoły” niewątpliwie jest zwieńczeniem tych wysiłków.