Aktualości

Areszt za udzielanie narkotyków i kradzież 16 tysięcy zł

Policjanci z Komisariatu Policji w Darłowie zatrzymali mężczyznę, który wspólnie i w porozumieniu z osoba nieletnią dokonał kradzieży 16 tysięcy zł, posiadał przy sobie narkotyki oraz udzielał ich małoletnim. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Do kradzieży 16 tysięcy zł doszło 20 czerwca 2017 r, w Dobiesławiu. Jak wynika z ustaleń Policji 29 letni mieszkaniec powiatu Sławińskiego wspólnie i w porozumieniu z osobą nieletnią dokonał kradzieży kasetki z pieniędzmi, która należała do wujka nieletniej współsprawczyni. O całym zdarzeniu pokrzywdzony powiadomił Policję.

W trakcie wykonanych czynności operacyjnych policjanci ustalili sprawców kradzieży. Okazali się nimi być nieletnia siostrzenica pokrzywdzonego oraz 29 letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Ponadto w chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki oraz w toku postępowania śledczy ustalili, że 29 latek udzielał narkotyków osobom małoletnim.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy trafił do prokuratury, gdzie sprawcy przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, posiadania środków odurzających oraz udzielania ich osobą małoletnim. Ponadto sprawca trafił przed oblicze Sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.