Aktualości

Sławieńska Policja wręczała dzieciom opaski na rękę

19 oraz 20 lipca br., w trzech miejscowościach nadmorskich tj. Jarosławiec, Dąbki, Darłowo, została przeprowadzona akcja w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Moje Sławne Bezpieczne Wakacje”. Akcja ta zorganizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie wspierana przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Gminę Postomino, DARLOT, Miasto Sławno oraz Gminę Darłowo.

 

W związku z trwającymi wakacjami Komenda Powiatowa Policji w Sławnie wspólnie z podległym Komisariatem Policji w Darłowie w minionym tygodniu podjęła działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w pasie nadmorskim. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Podczas akcji omawiane były zagrożenia, z jakimi można się zetknąć podczas wypoczynku letniego. Przekazano kilka cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, podkreślając jednocześnie, że należy korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Ratownicy WOPR zaprezentowali również zasady udzielania pierwszej pomocy.

W celu wpłynięcia na wyobraźnie wczasowiczów aby nigdy nie wchodzili do wody pod wpływem alkoholu uczestnicy mieli możliwość założenia alkogogli oraz narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie imitacje stanu nietrzeźwości.

 

Ponadto policjanci wręczali dzieciom silikonowe opaski na rękę zakupione przez Gminę Postomino oraz Miasto Sławno, na których rodzice mieli możliwość zapisania do siebie numeru telefonu kontaktowego. Opaski w sytuacji np. zaginięcia dziecka umożliwią nawiązanie szybkiego kontaktu z rodzicem. Policjanci przekazując opaskę dziecku instruowali je, że w chwili gdyby się zgubili np. na plaży powinni podejść do ratownika i poprosić go o kontakt z rodzicem. Dodatkowo zorganizowano konkursy dotyczące bezpieczeństwa nad morzem w trakcie, których uczestnicy mogli wygrać gadżety za sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie m.in wodoszczelne etui na telefon, rękawki do pływania dla dzieci, oraz bidony na wodę.