Aktualości

Sławieńska Policja po raz kolejny wręczała dzieciom opaski na rękę

W pierwszym tygodniu sierpnia br. w dwóch miejscowościach nadmorskich tj. Jarosławiec, Darłowo, została przeprowadzona akcja w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Moje Sławne Bezpieczne Wakacje”. Akcja ta zorganizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie wspierana przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Gminę Postomino, DARLOT, Miasto Sławno oraz Gminę Darłowo.

W związku z trwającymi wakacjami Komenda Powiatowa Policji w Sławnie wspólnie z podległym Komisariatem Policji w Darłowie, kolejny raz podjęła działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w pasie nadmorskim. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. W akcję zaangażowali się również ratownicy WOPR, którzy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy.

W celu wpłynięcia na wyobraźnie wczasowiczów, aby nigdy nie wchodzili do wody pod wpływem alkoholu uczestnicy mieli możliwość założenia alkogogli oraz narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie imitacje stanu nietrzeźwości.

 

Ponadto policjanci wręczali dzieciom silikonowe opaski na rękę zakupione przez Gminę Postomino oraz Miasto Sławno, na których rodzice mieli możliwość zapisania do siebie numeru telefonu kontaktowego. Opaski w sytuacji np. zaginięcia dziecka umożliwią nawiązanie szybkiego kontaktu z rodzicem. Policjanci przekazując opaskę dziecku instruowali je, że w chwili gdyby się zgubili np. na plaży powinni podejść do ratownika i poprosić go o kontakt z rodzicem. Dodatkowo zorganizowano konkursy dotyczące bezpieczeństwa nad morzem w trakcie, których uczestnicy mogli wygrać gadżety za sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie m.in wodoszczelne etui na telefon, rękawki do pływania dla dzieci, oraz bidony na wodę.