Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej starszej mieszkanki naszego powiatu. 77-latki poszukiwało blisko 60 osób. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci, strażacy OSP, policjant z psem tropiącym, mieszkańcy wsi Kosierzewo, dron oraz śmigłowiec policyjny. Na szczęście w godzinach porannych 77 latka została odnaleziona przez policjantów i przewieziona do szpitala.

Kobieta wyszła z domu wczoraj ok godzin 13. W godzinach wieczornych oficer dyżurny sławieńskiej policji otrzymał zgłoszenie od syna zaginionej, że jego 77-letnia matka wyszła z domu w Kosierzewie udając się najprawdopodobniej „na grzyby” do tej pory nie wróciła. Policjanci wspólnie ze strażakami oraz mieszkańcami wsi do późnych godzin nocnych wspólnie przeszukiwali pobliski teren za zaginioną. Gdy nocne poszukiwania nie przyczyniły się do odnalezienia kobiety komendant KPP w Sławnie ogłosił alarm dla całego stanu osobowego. Do pomocy w poszukiwania kobiety, zaangażowano policjantów, strażaków z OSP, lokalnych mieszkańców, policjanta z psem tropiącym oraz odziały Prewencji KWP Szczecin. Ponadto poszukiwania wspomagane były przez drona oraz śmigłowiec policyjny z KWP Szczecin.

Wszyscy biorący odział w akcji poszukiwawczej przeczesywali rozległe tereny leśne i pola w okolicach miejsca zamieszkania zaginionej. W dniu dzisiejszym ok godziny 7 rano funkcjonariusze KPP w Sławnie odnaleźli zmarzniętą starszą panią w okolicy świniarni w Kosierzewie. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

W związku z trwającym sezonem na grzybobranie apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu. W tym czasie starajmy się zwracać szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko aby osoby starsze nigdy samotnie nie wybierały się do lasu oraz by miały przy sobie telefon komórkowy z naładowaną baterią.