Policja debatowała nad bezpieczeństwem w Noskowie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policja debatowała nad bezpieczeństwem w Noskowie

Wczoraj w sali świetlicy wiejskiej w Noskowie sławieńska Policja debatowała z lokalnymi mieszkańcami o bezpieczeństwie na terenie sołectwa. W spotkaniu uczestniczyli między innymi sołtys Noskowa, radny Rady Gminy Sławno, zastępca Komendanta KPP w Sławnie, oraz lokalni mieszkańcy.

Debatę otworzył zastępca Komendanta KPP w Sławnie podinsp. Adam Załuski, który przedstawił główny cel spotkania. Następnie zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp.szt. Piotr Trojnar przypomniał główne problemy zgłaszane przez mieszkańców sołectwa w poprzedniej debacie oraz zaprezentował rozwiązania, które wdrożyła Komenda Powiatowa Policji w Sławnie aby rozwiązać lub zminimalizować niedogodności poprzednio zgłaszane przez mieszkańców.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawił się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in. o konieczności prawidłowego oznakowania posesji oraz o zwracaniu uwagi na osoby starsze, które udają się do lasu na grzybobranie. Policjanci przypomnieli aby osoby starsze w razie możliwości zawsze wychodziły do lasu z inną osoba oraz zawsze miały przy sobie telefon komórkowy z naładowaną baterią. Na zakończenie debaty uczestnicy wypełnili ankietę podsumowującą przedsięwzięcie.