POLICJA OSTRZEGA-ZNOWU DZWONIĄ OSZUŚCI - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

POLICJA OSTRZEGA-ZNOWU DZWONIĄ OSZUŚCI

Sławieńska Policja otrzymała sygnały o dwóch próbach wyłudzeń pieniędzy metodą na tzw. policjanta. Kolejny raz przestępcy chcieli wyłudzić gotówkę podszywając się pod policjanta. Przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym.

Wczoraj sławieńscy policjanci otrzymali, 2 sygnały od mieszkańców powiatu o próbie wyłudzenia pieniędzy na tzw „policjanta”. Jak ustalili funkcjonariusze, do zgłaszających starszych osób dzwonił mężczyzna, który podszywając się za policjanta informował, że mieszkanie osoby do której dzwoni obserwowane jest przez przestępców i za chwile nastąpi włamanie do niego. Dzwoniący mężczyzna dopytywał jednocześnie czy w mieszkaniu są jakieś pieniądze jeżeli tak to gdzie. Mężczyzna ten informował również, że za chwilę przyjdzie do mieszkania policjant, któremu jego rozmówca powinien przekazać pieniądze w celu ich zabezpieczenia w policyjnym depozycie przed rzekomymi przestępcami. Aby uwiarygodnić historie mężczyzna instruował, swoje niedoszłe ofiary aby w trakcie rozmowy wykręciły na telefonie na który dzwonił numer 112. Jak wynika z naszych ustaleń, żadna ze zgłaszających osób nie dała się nabrać i nie przekazała oszustom żadnych pieniędzy.

Na szczęście, coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają i modyfikują swoje historie wykorzystując ludzi starszych. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców.

Przypominamy i apelujemy:

  • Jeśli osoba, podająca się za krewnego w rozmowie telefonicznej prosi o pieniądze najpierw sprawdźmy czy jest to prawdziwy krewny. Najlepiej natychmiast przerwać rozmowę i zadzwonić do niego koniecznie na numer, który my posiadamy. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym.

  • Pamiętajmy policja NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY nie proszą też o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom.

  • W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwońmy lub zgłaszajmy się na Policje.