ZWOLNIJ ! PRĘDKOŚĆ ZABIJA !!! - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

ZWOLNIJ ! PRĘDKOŚĆ ZABIJA !!!

To stwierdzenie było już przez policjantów wielokrotnie cytowane, jednakże jego przesłanie jest w dalszym ciągu jak najbardziej aktualne. Jak ukazują statystyki zdarzeń drogowych ostatnich lat jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest właśnie nadmierna prędkość. To za jej przyczyną kierujący pojazdami nie są w stanie uniknąć wypadku w chwili wystąpienia na drodze nieprzewidywalnych sytuacji jakie powoduje np. wtargnięcie pieszego, zwierząt lub awaria pojazdu.

Codzienny pośpiech wymusza na nas konieczność sprawnego i szybkiego przemieszczania się a co za tym idzie, niejednokrotnie przyczynia się do łamania przepisów drogowych. Ostatnie tygodnie ukazały jak często wspomniany pośpiech powoduje, że kierowcy balansują na granicy bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu. Świadczyć o tym może chociażby ilość zatrzymanych praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy w obszarze zabudowanym, wynoszącej 50 km/h o kolejne 50km/h. Łącznie w okresie ostatnich trzech tygodni na terenie powiatu sławieńskiego odebraliśmy ponad 31 praw jazdy za tzw. wykroczenia „50+”, co oznacza, że ci kierowcy przejeżdżali przez miejscowości z prędkością wynoszącą ponad 100 km/h !!!.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo podróży składa się bardzo wiele czynników a wśród nich takie, które nie są w żaden sposób zależne od nas samych. Będą to np. warunki pogodowe, niewłaściwe zachowanie innego uczestnika ruchu, czy zły stan nawierzchni drogi. Jednakże wiele innych będzie zależało wyłącznie od nas a będzie to np. stan psychofizyczny, sprawność techniczna pojazdu i prędkość z jaką podróżujemy.

W dniu 21 września 2017r Policja w naszym powiecie będzie prowadzić wzmożone działania „PRĘDKOŚĆ”, które odbędą się w ramach akcji „EDWARD” ( Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych) koordynowanej przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego TISPOL. Dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców o to aby zmniejszając prędkość jazdy, szczególnie w obszarach zabudowanych, pomogli nam ograniczyć ilość zdarzeń drogowych i zmienić niechlubne opinie o bezpieczeństwie na polskich drogach.

 

Szerokiej drogi i bezpiecznej podróży”

 

Zastępca Naczelnika

Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego

KPP w Sławnie

asp.szt. Piotr Trojnar

  • wypadek
    wypadek