Mundurowi dla Antosia - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Mundurowi dla Antosia

W minioną sobotę na stadionie miejskim w Sławnie odbył się festyn charytatywny Mundurowi dla Antosia. Festyn to coroczna akcja służb mundurowych w trakcie, której zbierane są pieniądze dla innego chorego dziecka.

Do późnych godzin popołudniowych trwały turnieje służb mundurowych. Dzieci z poszczególnych drużyn miały możliwość zmierzyć się w różnych konkurencjach zorganizowanych przez przedstawicieli poszczególnych instytucji. Uczestnicy festynu za drobną opłatą, która w całości był przekazana dla chorego Antosia mieli możliwość zakupienia gadżetów wystawionych przez poszczególne służby mundurowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania. Jest to urządzenie pozwalające doświadczyć osobiście jak wygląda dachowanie samochodu z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Po za konkursami na scenie można było oglądać również występy uczniów ze sławieńskich szkół. Dużą atrakcji okazał się być pokaz tresury psów ze słupskiej szkoły ,,K2”. Wszyscy mogli na własne oczy zobaczyć jak przebiegają m.in. akcje poszukiwawcze z udziałem psów tropiących. Były odgłosy wybuchów i sceny niczym z filmu sensacyjnego.
Dochód z całego festynu zostanie przekazany na rehabilitację 2,5 letniego Antosia z Kosierzewa w gminie Sławno. Chłopiec pomimo, że ma dopiero 2,5 roku musi zmagać się z wieloma chorobami, które wymagają kosztownej rehabilitacji i nieustannej kontroli lekarzy.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dzięki uczestnictwu w akcji wspomogli chorego chłopca, a małemu Antosiowi Życzymy DUŻO ZDROWIA!