Stop pijanym kierowcom - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Stop pijanym kierowcom

Stop pijanym kierowcom to akcja dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem Lepiej” w Staniewicach oraz sławińskiej Policji. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sławnie wspólnie z dziećmi ze Staniewic wzięli dziś udział w akcji profilaktycznej pn. "Stop pijanym kierowcom". Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w szczególności tych dotyczących trzeźwości

W minioną środę sławieńscy policjanci i dzieci ze świetlicy środowiskowej w Staniewicach wzięli udział w akcji "Stop pijanym kierowcom", której głównym celem było zwrócenie uwagi kierowcom na konieczność zachowanie trzeźwości oraz przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.
Podczas trwania akcji stróże prawa sprawdzali stan trzeźwości kierowców i kiedy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk dzieci medale oraz podziękowania za trzeźwą jazdę. Dzieci miały przygotowany również „mandat w postaci tysiąca słów krytyki za nietrzeźwe prowadzenie pojazdu” którego na szczęście podczas trwającej akcji nie musiały wykorzystać. Ponadto dzieci przebrane były za ofiary wypadków drogowych co miało wpłynąć na wyobraźnie kierowców. Wszyscy kierowcy brali sobie do serca przekazywane uwagi przez dzieci oraz z wielkim poruszeniem patrzyli na stroje dzieci przebrane za ofiary wypadków. Ta niecodzienna akcja, w której role się odwróciły i to dzieci uczyły kierowców cieszyła się duży zainteresowaniem i poparciem wśród kierowców.