Pomoc policjantów przyszła w ostatniej chwili - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Pomoc policjantów przyszła w ostatniej chwili

W miniony piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że po wiadukcie kolejowym przy ul. Cieszkowskiego w Sławnie chodzi jakiś mężczyzna, który najprawdopodobniej chce się rzucić pod pociąg. Natychmiast po ustaleniu jego przybliżonej lokalizacji na miejsce udał się patrol policji. Policjanci w zasadzie w ostatniej chwili przybyli na miejsce i uratowali mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

26 stycznia br. do dyżurnego policji w Sławnie zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że na wiadukcie kolejowym przy ul. Cieszkowskiego widzi mężczyznę, który najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował sławieńskich policjantów. Patrol policji sprawdził wskazane miejsce jednak nikogo nie zauważył. Na szczęście policjanci nie odpuścili i udali się na kolejny wiadukt znajdujący się w pobliżu wskazanego przez zgłaszającego. Tam funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę, który znajdował się na torowisku. W ostatniej chwili sprowadzili mężczyznę z nasypu tuż z przed nadjeżdżającego pociągu.

Dziki determinacji policjantów oraz prawidłowej postawie zgłaszającego, który powiadomił o zdarzeniu, mężczyźnie nic się nie stało. 41 latek został przewieziony do szpitala na obserwację.

Pamiętajmy! Jeżeli widzimy coś niepokojącego zareagujmy i poinformujmy odpowiednie służby jeden telefon może uratować komuś życie.