Z rodzicami o dopalaczach - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Z rodzicami o dopalaczach

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie rozmawiał z rodzicami o niekorzystnych skutkach zażywania dopalaczy oraz narkotyków. Informacje te są niezbędne dla każdego z rodziców i wychowawców, którym zależy na prawidłowym i odpowiedzialnym wychowaniu młodego człowieka.

Spotkanie z rodzicami odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej w Niemicy. Tym razem w role uczniów wcielili się rodzice. O tym, że temat narkotyków jest aktualny, świadczy duże zainteresowanie spotkaniem ze strony dorosłych.

Uczestnikom spotkania przekazano najważniejsze wiadomości na temat substancji psychoaktywnych oraz ich zgubnego wpływu na organizm młodego człowieka. Wyjaśniono, jak działają takie środki, w jaki sposób młodzi ludzie mogą wchodzić w ich posiadanie i jakie skutki mogą wywołać w sferze psychofizycznej. Nie zabrakło również omówienia konsekwencji ze strony prawa zażywania oraz posiadania środków odurzających.

Policjantka ostrzegała rodziców, aby reagowali na niepokojące sygnały mogące świadczyć o odurzaniu się ich dziecka m.in. zwracali uwagę na wygląd zewnętrzny oraz akcesoria jakie młody człowiek posiada przy sobie - kapsułki, saszetki, lufki, czy susz roślinny. Rodzice również mieli możliwość dokładnie obejrzeć gadżety, których posiadanie przez młodego człowieka może świadczyć o eksperymentowaniu z narkotykami. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczenia materiałów poglądowych imitujących wygląd najpopularniejszych narkotyków oraz dopalaczy dostępnych na czarnym rynku.