Pijany i „na zakazie” staranował latarnie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Pijany i „na zakazie” staranował latarnie

W miniony piątek z godzinach wieczornych kompletnie pijany 22 letni mieszkaniec naszego powiatu staranował barierki ochronne, a swój szaleńczy rajd zakończył na latarni na ul. Pułku Ułanów w Sławnie. Dzięki zgłoszeniu telefonicznemu jednego z naszych mieszkańców mężczyzna został zatrzymany. Teraz za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed Sądem.

 

02 lutego ok godziny 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że na ul. Pułku Ułanów w Sławnie kierujący samochodem marki Volkswagen wjechał w przydrożną latarnię. Skierowani na miejsce policjanci w pojeździe zastali kompletnie pijanego 22 latka. Mężczyzna nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym do badań została pobrana mu krew. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Gdy w godzinach porannych poddano mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma jeszcze ponad 1,5 promila.Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Na pochwałę zasługuję postawa obywatelska jaką wykazał świadek zdarzenia, który powiadomił Policję jak również poczekał na nasz przyjazd, uniemożliwiając tym samym mężczyźnie ucieczkę z miejsca.