Aktualości

Na zakazie, pijany oraz bez dokumentów kierował traktorem

W minioną sobotę o północy darłowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę traktora. Nie dość, że mężczyzna kierował niesprawnym technicznie traktorem gdyż nie posiadał on sprawnego oświetlenia oraz tablicy rejestracyjnej to również nie posiada przy sobie żadnych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy oraz polisy OC. Ponadto okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile w organizmie. Na tym jednak nie skończyła się lista czynów, które popełnił 23 latek gdyż po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz za wszystkie przewinienia odpowie przed Sądem.

W minioną sobotę o północy policjanci z Komisariatu Policji w Darłowie otrzymali zgłoszenie, że po ulicy Moniuszki w Darłowie jeździ nieoświetlony traktor. Policjanci opatrolowali miejsce zgłoszenia jednak nikogo nie zastali. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili i opatrolowali przyległe ulice miasta. Na ulicy Chopina w Darłowie zauważyli poruszający się nieoświetlony oraz bez tablic rejestracyjnych traktor. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierował nim 23 letni mieszkaniec naszego powiatu. W trakcie kontroli okazało się, że brak oświetlenia oraz tablicy rejestracyjnej to nie jedyne przewinienie kierującego gdyż nie posiadał on również żadnych dokumentów od pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, iż 23 latek ma również orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na tym kłopoty kierowcy się nie skończyły gdyż po przebadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że kierował on traktorem mając w organizmie ponad 2 promile.

Traktor, którym kierował mężczyzna został odholowany na koszt właściciela na policyjny parking natomiast o losie 23 latka zadecyduje Sąd.