Policja szkoliła nt. procedury Niebieskiej Karty - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policja szkoliła nt. procedury Niebieskiej Karty

W minioną sobotę dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli oraz dyrektorów sławieńskich przedszkoli nt. procedury "Niebieskie Karty". Policjanci przekazali nauczycielom informację o całej procedurze, kto, kiedy i w jakich okolicznościach może założyć Niebieską Kartę oraz co dalej z takim dokumentem należy zrobić.

W sobotę w odbyło się szkolenie dla nauczycieli przedszkoli nt. procedury "Niebieskie Karty" zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie.
W prelekcji uczestniczyło blisko 30 osób, które dowiedziały się kto, kiedy oraz w jakich okolicznościach może wdrożyć procedurę Niebieskiej Karty.

Zakres tematyczny szkolenia obejmował między innymi: symptomy mogące świadczyć o stosowaniu przemoc w rodzinie, czynności jakie należy wykonać w sytuacji kiedy nauczyciel ma podejrzenia, że któryś z rodziców stosuję przemoc, omówienie sposobów dokumentowania działań podejmowanych w toku realizacji procedury, monitorowanie sytuacji rodziny w ramach procedury "Niebieskie karty" jak również zakończenie procedury "Niebieskie Karty".

Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli.