Działania „Bezpieczny Przejazd” - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Działania „Bezpieczny Przejazd”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie po raz kolejny przeprowadzili działania związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przypominali kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ich świadome łamanie może doprowadzić do zderzenia z pociągiem, z którym samochód nie ma żadnych szans. Mundurowi szczególną uwagę zwracali również na postępowanie pieszych w tych miejscach.

Przez cały dzisiejszy dzień funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie na terenie naszego powiatu przy współpracy ze Strażą Ochrony Kolei, przeprowadzili działania prewencyjne pn. ,,BEZPIECZNY PRZEJAZD”. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego w obszarze przejazdów kolejowych oraz zwrócenie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonach nielegalnych przejść przez tory. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań uświadamiali kierowców oraz pieszych jak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących prawidłowego przejeżdżania/przechodzenia przez przejazdy.

Pamiętajmy! Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Rogatki czy sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa może ulec uszkodzeniu. Podobnie jest z dróżnikami, którzy mogą np. zasłabnąć i nie zamknąć rogatek w odpowiednim momencie. Ważnym jest aby dojeżdżając do każdego przejazdu upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu. To z pewnością pomoże uniknąć zderzenia z pociągiem oraz uchroni osoby podróżujące pojazdami przed często tragicznymi skutkami takich wypadków.