Aktualości

Działania sławieńskiej drogówki „Prędkość” i „Gabaryt”

Od wczesnych godzin porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zorganizowali wspólnie z Komendą Miejską w Koszalinie, Komenda Miejską w Słupsku, Komendą Powiatową Policji w Białogardzie jak również Placówką Straży Granicznej w Kołobrzegu akcję pn. „Prędkość”. Działania skoncentrowane były na drodze krajowej nr 6 i obejmowała odcinek od Lęborka po Białogard. W czasie akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Na tym działania sławieńskiej drogówki się nie skończyły gdyż wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania pn „Gabaryty”, która miała na celu kontrolę pojazdów pod kątem dopuszczalnej masy przewożonego ładunku.

Od wczesnych godzin porannych policjanci ze sławieńskiej drogówki wspólnie z policjantami z Koszalina, Słupska, Białogardu jak również z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kołobrzegu przeprowadzili akcję polegającą na kaskadowym pomiarze prędkości na drodze krajowej nr 6. Kontrola obejmowała ponad 100 kilometrowy odcinek krajowej szóstki od Lęborka do Białogardu. Akcja miała na celu wyeliminowanie kierowców, którzy poruszają się po naszych drogach z nadmierną prędkością, gdyż jak wynika ze statystyk to ona jest najczęstszą przyczyna wypadków drogowych.

Na tym działania drogówki się nie skończyły, gdyż wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania pn „Gabaryt”, które miały na celu kontrolę pojazdów pod kątem zabezpieczeń przewożonego ładunku oraz jego dopuszczalnej masy.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz zminimalizowanie następstw niejednokrotnie tragicznych w skutkach wypadków drogowych, podobne działania policji będą odbywać się cyklicznie.