Aktualości

Na podwójnym gazie wjechał w ogrodzenie jednostki wojskowej

W miniony poniedziałek na ul. Lotników Morskich w Darłowie, 68 latek znajdując się pod wpływem alkoholu uderzył w znak drogowy po czym wjechał w pobliskie ogrodzenie Jednostki Wojskowej. Po przebadaniu okazało się, że nieodpowiedzialny 68 latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd . Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Mimo wielu apeli i przestróg Policji, wciąż na drogi naszego powiatu wyjeżdżają kierowcy pod wpływem alkoholu czego przykładem jest wczorajsze zdarzenie z ul. Lotników Morskich w Darłowie.

26 marca br. 68 letni mężczyzna wsiadł za kierownicę Fiata Punto mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Skutki tak nieodpowiedzialnego zachowania nie trudno przewidzieć. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny znak po czym wjechał w ogrodzenie pobliskiej jednostki wojskowej. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Pojazd, którym kierował został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pod wpływem alkoholu 68 latek odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Pamiętajmy, że wsiadając po alkoholu za kierownice stwarzamy zagrożenie dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu drogowego.