Dojedź na święta bezpiecznie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Dojedź na święta bezpiecznie

W związku ze zbliżającymi Świętami Wielkanocnymi już dzisiaj, szczególnie w godzinach popołudniowych można się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach spowodowanego wyjazdami do bliskich. Z tego względu apelujemy do wszystkich o przestrzeganie przepisów drogowych, dostosowanie stylu jazdy i prędkości do zmiennych warunków atmosferycznych oraz konieczności zachowania bezwzględnej trzeźwości za kierownicą.

Okres Świąt Wielkanocnych to czas, kiedy wielu z nas będzie chciało je spędzić w gronie najbliższych. To z kolei wiąże się z pokonaniem niekiedy wielu kilometrów, żeby do nich dojechać. Dlatego każdy z nas wsiadając za kierownicę powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim jak również osób, które przewozi.

Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy będą obecni, przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast, będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Po drogach będą jeździć radiowozy oznakowane, jak i te nieoznakowane wyposażone w wideo-rejestratory.
Przypominamy aby bezpiecznie dojechać do celu przed wyjazdem w daleką podróż należy sprawdzić stan samochodu: jak działa oświetlenie, jaki jest poziom oleju silnikowego czy stan bieżnika opon, a także czy mamy płyn do spryskiwaczy.

PAMIĘTAJMY również aby dostosować prędkość do warunków pogodowych panujących na drodze, które szczególnie tej wiosny są bardzo zmienne. Warto wyjechać w trasę wcześniej aby bez nadmiernego pośpiechu dotrzeć bezpiecznie do celu. Mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, których przewozimy pamiętajmy również o konieczności jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci dodatkowo w specjalnych fotelikach.

 

Pamiętajmy policjanci w całej Polsce będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących, ale ono w dużej mierze zależy od nas samych. A zatem apelujemy do Państwa o zachowanie rozsądku na drodze, aby te święta minęły wam w spokoju, bez nieprzyjemnych drogowych incydentów.