Policyjne podsumowanie świąt - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policyjne podsumowanie świąt

Od piętaku na drogach naszego powiatu sławieńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji „Wielkanoc”. Na szczęście większość naszych mieszkańców wzięło sobie do serca apel policji, dzięki czemu na naszych drogach nie doszło do poważnych zdarzeń. Niestety zaleźli się i tacy którzy za nic mają przepisy drogowe i postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Tegoroczne Święta Wielkanocne w naszym powiecie, można uznać za bezpieczne. Po mimo drobnych incydentów związanych z nadmiarem spożytego alkoholu KPP w Sławnie nie odnotowało żadnych poważnych interwencji. Również na drogach było bezpiecznie.

Od piątku na drogach naszego powiatu sławieńscy policjanci uczestniczyli w akcji „Wielkanoc”. Szczególną uwagę zwracali na przekraczanie prędkości; kontrole objęły również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość. Z obowiązkiem zachowania tej ostatniej miało problem trzech mężczyzn z naszego powiatu, którzy postanowili kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Darłowa który miał 1, 4 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 31 letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieco mniej bo prawie 0,7 promila miał 20 latek, który również postanowił jechać na podwójnym gazie. Ponadto policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch młodych mężczyzn, którzy kierowali samochodem pod wpływem środków odurzających. Pierwszy 21 latek kierował podjazdem pod wpływem marihuany, natomiast drugi 24 latek kierował pod wpływem amfetaminy. Ponadto przy obydwóch mężczyznach w trakcie przeszukania policjanci znaleźli środki odurzające. Na całe szczęście dzięki sławieńskiej policji, nieodpowiedzialni kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego.