Aktualości

Niesprawnym autokarem chciał wieźć dzieci na wycieczkę

W miniona sobotę w Tychowie sławieńscy policjanci zostali poproszeni przez organizatora o sprawdzenie autokaru, który miał przewieść dzieci do Słupska. Na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego oraz stan techniczny pojazdu. Po kontroli okazało się, że stan ogumienia wyklucza możliwość dalszej jazdy autokarem.

7 kwietnia br policjanci ze sławieńskiej drogówki udali się do miejscowości Tychowo, gdzie zostali poproszeni o sprawdzenie stanu technicznego autokaru, który miał zawieść dzieci do słupskiego teatru. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy oraz stan techniczny pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że stan ogumienia autokaru uniemożliwia jego dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a przewoźnik na miejsce podstawił drugi sprawny autokar, którym dzieci wyruszyły bezpiecznie w drogę.

Pamiętajmy! Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy nie warto ryzykować życia własnego lub swoich dzieci, należy powiadomić o swoich podejrzeniach Policję.