Policja szkoliła przedstawicieli lokalnych sklepów - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policja szkoliła przedstawicieli lokalnych sklepów

W dniu dzisiejszym na świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie funkcjonariusze zorganizowali szkolenie dla przedstawicieli lokalnych sklepów. W trakcie spotkania uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawidłowego kontaktu z tzw. trudnym klientem jak również dowiedzie jak należy sie zachować w sytuacji ujęcia klienta na kradzieży oraz co należy zrobić w sytuacji np. ataku terrorystycznego.

Dzisiaj o godzinie 10 na świetlicy sławieńskiej komendy policjanci zorganizowali szkolenie dla pracowników lokalnych sklep. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych sieci sklepowych w rejonie. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości wśród pracowników sklepu, co mogą oni zrobić w sytuacjach kryzysowych, z którymi w swojej pracy spotykają sie na co dzień. W trakcie spotkania policjanci przekazali uczestnikom wiedzę z zakresu prawidłowego zachowania sie w sytuacji ujęcia sprawcy kradzieży, prawidłowego kontaktu z tzw. trudnym klienta jak również poinstruowali, co należy zrobić w sytuacji nagłego wtargnięcia uzbrojonego napastnika na teren sklepu. Szkolący policjanci zaproponowali również uczestnikom opracowanie, w każdym sklepie algorytmów w których jasno zostanie opisane co kiedy i kto powinien zrobić w sytuacjach kryzysowych które przecież mogą sie zdarzyć w każdej chwili.

Uczestnicy nie kryli zainteresowania tematem co miało odzwierciedlenie w ilości pytań kierowanych w stronę szkolących policjantów.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5