Aktualości

Policja szkoliła pracowników socjalnych oraz rodziców zastępczych

Dzisiaj w sali konferencyjnej sławieńskiego starostwa odbyły się warsztaty szkoleniowe prowadzono w ramach profilaktyki przeciwdziałania narkomanii. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie szkolili pracowników socjalnych oraz rodziców zastępczych nt. narkotyków najczęściej dostępnych na naszym terenie, przyczyn sięgania po środki odurzające oraz mechanizmów popadania w uzależnienie.

W trakcie trwających warsztatów sławieńscy policjanci przedstawili w formie prezentacji rodzaje występujących narkotyków, przybliżając również ich wygląd. Uczestnicy mogli również poznać objawy występujące po zażyciu narkotyków oraz jakie zachowanie dziecka powinno nas zaniepokoić.

W trakcie szkolenia policjanci zaprezentowali również tzw. walizkę narkotykową, która z zewnątrz nie różni się niczym od typowej skrzynki na narzędzia, ewentualnie większego kuferka na kosmetyki. W środku jednak zamiast pudrów znajdują się imitacje narkotyków – kokainy, heroiny, a także marihuany, LSD. Uczestnicy mieli również możliwość przyjrzeć się akcesoriom, których posiadanie nie jest zabronione, a których obecność np. w pokoju dziecka może świadczyć o eksperymentowaniu z narkotykami. To wszelkiego rodzaju lufki, bibułki, czy młynki do mielenia marihuany, których kształt i forma może nie wzbudzić w nas żadnego niepokoju.

Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Mamy również nadzieję że zachęcić wszystkich, by baczniej przyglądali się temu, co robią i czym bawią się ich dzieci.