Dozory dla strzelców - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Dozory dla strzelców

15 kwietnia br. sławieńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy po wymianie zdań grozili oraz strzelali z wiatrówki do dwójki osób, które zwróciły im wcześniej uwagę aby nie niszczyli nawierzchni drogi. Pokrzywdzeni mężczyzna oraz kobieta niegroźnie zostali zranieni w okolice barku oraz przedramienia. W minioną środę wobec sprawców został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozór policyjnego.

15 kwietnia br. około godziny 22 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że w Pięćśmiechowie dwóch młodych mężczyzn strzela z wiatrówki w kierunku ludzi. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że strzały oddane zostały przez dwóch młodych mężczyzn naszego powiatu 20 oraz 31- latka. Jak ustalono na miejscu mężczyźni strzelili w stronę zgłaszających gdyż ci wcześniej zwrócili im uwagę aby nie niszczyli świeżo wyremontowanej drogi. Na szczęście pokrzywdzeni nie doznali poważniejszych obrażeń. 20 latek oraz 31 latek zostali zatrzymani przez policję. Został im postawiony zarzut uszkodzenia narządów ciała oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci zabezpieczyli wiatrówki, z których strzelano oraz wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Prokuratora zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Przypominamy! Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną.