Policyjne podsumowanie majówki - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Policyjne podsumowanie majówki

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego na terenie powiatu sławieńskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwali policjanci ze sławieńskiej drogówki.

Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. W sumie przez cały weekend 61 funkcjonariuszy sławieńskiej drogówki sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na sławieńskich drogach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory - dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom z pewnością nie umknął żaden pirat drogowy.

Posumowanie weekendu majowego sławieńskiej policji wskazuje, że był to stosunkowo bezpieczny okres. Na terenie powiatu sławieńskiego, policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zdarzeń. Spokojnie było także na lokalnych drogach. W okresie od 27 kwietnia do 6 maja, nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Niestety nie zabrakło i tych do których policyjne apele nie dotarły. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami oraz trzech nietrzeźwych rowerzystów. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. W tym okresie mundurowi wystawili również 153 mandaty karne za niestosowanie się do przepisów mi.in drogowych.