Aktualości

Pijany, bez uprawnień jeździł skradzionym samochodem

Sławieńscy policjanci zatrzymali 28 letniego mężczyznę, który w miniony piątek dokonał m.in kradzieży samochodu osobowego marki Fiat. Sprawca usłyszał już zarzuty, a skradzione rzeczy wróciły do właściciela.

04 maja br. sławieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji na terenie Korlina ktoś dokonał włamania do domu jednorodzinnego skąd ukradł sprzęt rtv, piłę spalinową, kosiarkę oraz stojący przed domem pojazd marki Fiat. Dzięki czujności mieszkańców wsi policjanci szybko zatrzymali sprawcę kradzież, który nie ukrywając się specjalnie, jeździł po wiosce skradzionym pojazdem. Sprawca został ujęty przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zajechali drogę złodziejowi i przytrzymali go do czasu przyjazdu policji.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Na tym jednak kłopoty mężczyzny się nie skończyły bo jak się okazało kierował on skradzionym pojazd nie posiadając uprawnieni do kierowania jak również na domiar złego mając w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i majowy weekend spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Dzięki czujności mieszkańców skradzione rzeczy szybko wróciły do właściciela gdyż w skradzionym pojeździe znajdowały się również pozostałe łupy zrabowane przez 28 latka.