Debata z seniorami - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Debata z seniorami

W Urzędzie Gminy Postomino odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczeństwo seniorów" zorganizowana z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”. Dyskusja poświęcona była problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie uczestników debaty, na sytuacje w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz wskazanie sposobów ich unikania. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie podinsp. Adam Załuski przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Poinformował również, jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo.
Ponadto policjanci przypomnieli jak istotne jest utrzymanie bliskiego kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem. Omówiono funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda, dzięki której łatwo i sprawnie można wyszukać naszego dzielnicowego.

Na zakończenie każdy z uczestników debaty otrzymał opaski odblaskowe, ulotki oraz płytę CD - Aktywny i bezpieczny senior.