Aktualości

Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku na ulicach Sławna

Od 07 maja br. łącznie 49 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku razem z policjantami z KPP w Sławnie patrolują ulice naszych miast. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Takie praktyki to jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze.

Od tygodnia na ulicach Sławna oraz Darłowa widoczna jest większa ilość policjantów, co wynika z trwających praktyk słuchaczy Słupskiej Szkoły Policji. Młodych policjantów można spotkać we wspólnych patrolach ze sławieńskimi policjantami, którzy pokazują im jak w praktyce wykorzystać zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności teoretyczne. Każdego dnia młodzi policjanci kierowani są do innego rodzaju pełnienia służby, aby przez ten czas mogli poznać jak najwięcej aspektów pracy w policji. Słuchacze mają możliwość obserwowania i uczestniczenia w patrolach służb prewencyjnej, dzielnicowych oraz ruchu drogowego. Podczas praktyk starsi koledzy uczą młodych adeptów jak wypełniać druk mandatu, kontrolować samochód czy też przeprowadzać interwencję domową.

Praktyki młodych adeptów to również korzyści dla mieszkańców naszego powiatu, gdyż ich obecność niewątpliwie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.