Aktualości

Pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca VW Passata, który wczoraj na drodze krajowej nr 6 spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pękanino kierujący VW Passatem spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący VW Pasatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW Tiguanem w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Ponadto kierujący Passatem zostawił swój pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę kolizji, który po zdarzeniu udała się do swojego miejsca zamieszkania. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się że spowodował on kolizje drogową mając 2,7 promila w wydychanym powietrzu. 53 latek został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sadem .

Przypominamy, że za kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.