Aktualości

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany przez policję

Szybka reakcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie doprowadziła do zatrzymania sprawcy włamania do sklepu spożywczego w Żukowie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

17 czerwca 2018 r ok godziny 8 rano dyżurny KPP w Sławnie otrzymał informacje o włamaniu do sklepu spożywczego w Żukowie. Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował funkcjonariuszy pełniących służbę, podając im jednocześnie opis mężczyzny, który miał tego dokonać. Policjanci w chwili dojazdu do miejsca zdarzenia w niedalekiej odległości od sklepu do którego się włamano zauważyli mężczyznę, którego opis pasował do tego który przekazał im dyżurny. Na widok policjantów mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo odrzucając rzeczy, które trzymał w rekach. Policjanci szybko ustalili, że rzeczy, które wyrzucił mężczyzna pochodzą ze sklepu do którego wcześniej się włamano. Sprawcą okazał się 34 letni mieszkaniec naszego powiatu, który poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych dostał się do środka sklepu skąd dokonał kradzieży artykułów tytoniowych oraz spożywczych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za kradzieży z włamaniem, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.