W terenie zabudowanym „gnał” 120 km/h - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

W terenie zabudowanym „gnał” 120 km/h

Tylko w ostatnim tygodniu sławieńscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy trojgu kierującym, którzy w obszarze zabudowany jechali powyżej 100 km/h.

Pomimo wielokrotnych apeli oraz komunikatów przestrzegających przed nadmierną prędkością niestety w dalszym ciągu zdarzają się „śmiałkowie”, którzy za nic mają obowiązujące przepisy prawa.

Tylko w ostatnim tygodniu sławieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali troje kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. W miniony piątek w Sławnie na ulicy Koszalińskiej kierująca pojazdem Audi straciła prawo jazdy gdyż jechała 103 km/h. Następnie w niedzielę w miejscowości Borowiczki 32 latek przekroczyła prędkość o 55 km/h, jadąc w terenie zabudowanym 105km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32 latek, który wczoraj stracił swoje prawo jazdy, gdyż w miejscowości Sęczkowo jechał 120 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 70 km/h. Całej trójce zostało zatrzymane prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnym, a do ich „konta” zostało dopisane 10 pkt karnych.

Przypominamy i po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Jak pokazują nasze statystyki nadmierna prędkość oraz pośpiech to najczęstsze przyczyny najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Przypominamy, że to właśnie na ul. Koszalińskiej w Sławnie oraz w m. Sęczkowo doszło w ostatnim czasie do dwóch tragicznych wypadków drogowych, w których łącznie straciło życie 4 osoby.

Pamiętajmy jadąc z nadmierną prędkością zapewne zyskamy kilka „cennych” minut jednak możemy niestety stracić coś więcej - życie swoje lub swoich najbliższych.