Aktualości

Więcej policyjnych patroli na ulicach miast naszego powiatu

Od 25 czerwca do 13 lipca br. łącznie 131 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku razem z policjantami z KPP w Sławnie będą patrolować ulice naszych miast. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy od wczoraj czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Takie praktyki to jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze.

Od wczoraj na ulicach Sławna, Darłowa oraz Jarosławca widoczna jest większa ilość policjantów, co wynika z trwających praktyk słuchaczy Słupskiej Szkoły Policji. Młodych policjantów można spotkać we wspólnych patrolach ze sławieńskimi policjantami, którzy pokazują im jak w praktyce wykorzystać zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności teoretyczne.

Każdego dnia młodzi policjanci kierowani są do innego rodzaju pełnienia służby, aby przez ten czas mogli poznać jak najwięcej aspektów pracy w policji. Słuchacze mają możliwość obserwowania i uczestniczenia w patrolach służb prewencyjnej, dzielnicowych oraz ruchu drogowego. Podczas praktyk starsi koledzy uczą młodych adeptów jak wypełniać druk mandatu, kontrolować samochód czy też przeprowadzać interwencję domową.

Praktyki młodych adeptów to również korzyści dla mieszkańców naszego powiatu, gdyż ich obecność niewątpliwie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.