Przedszkolaki z wizytą na komendzie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Przedszkolaki z wizytą na komendzie

Wczoraj dzieci z przedszkola „Słoneczko” w Sławnie odwiedziły funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. W trakcie wizyty przedszkolaki miały okazję porozmawiać z policjantami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy, zapoznać się z umundurowaniem, a także zwiedzić komendę .

Wczoraj policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie odwiedziły dzieci z Przedszkola „Słoneczko” w Sławnie. Podczas wizyty policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady poruszania się po drodze, jak również zwrócili uwagę na konieczność prawidłowego zachowania się nad wodą. Funkcjonariusze przestrzegli również dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz kontaktami z osobami nieznajomymi. W trakcie wizyty dzieci miały możliwość przyjrzeniu się z bliska pracy policjantów na różnych stanowiskach. Dużo emocji wzbudziło zwiedzanie stanowiska kierowania, gdzie znajduję się monitoring. Jednak najwięcej ekscytacji wśród dzieci przyniosła możliwość nałożenia elementów wyposażenia policjantów dzięki czemu każdy z nich choć na chwilę mógł stać się stróżem prawa.

Wizyta gości zakończyła się rozdaniem przez policjantów silikonowych opasek na ręką z miejscem na numer telefonu do rodzica. Dzięki małemu gadżetowi w sytuacji gdyby dziecko się zgubiło np. na plaży jest możliwość nawiązania szybkiego kontaktu z jego opiekunem.