W kilka minut ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

W kilka minut ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących

Dzisiaj na ulicach darłowskich ulic policjanci kolejny raz przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". W zaledwie kilka minut funkcjonariusze zatrzymali dwoje kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Darłowscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwy poranek”. Niestety ponownie wspomniana wcześniej akcja udowodniła, że ich organizacji jest potrzebna, gdyż w dalszym ciągu nie brakuje ludzi, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W zaledwie kilka minut policjanci zatrzymali dwoje kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. 40 letnia kobieta kierowała w stanie po użyciu alkoholu mając w organizmie blisko 0,3 promila alkoholu, w związku z czym przed sądem odpowie za popełnione wykroczenie. Natomiast 47 letni mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa, gdyż kierowały samochodem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking na koszt właściciela.

Niestety nieodpowiedzialnych kierowców można było spotkać również dzisiejszej nocy. Sławieńscy policjanci ok północy w m. Jarosławiec zatrzymali do kontroli 36 letniego mężczyznę, który kierował Golfem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Teraz wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sadem, który zadecyduje o wymiarze ich kary.

Przypominamy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata.