Moje Sławne Bezpieczne Wakacje - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Moje Sławne Bezpieczne Wakacje

W miniony poniedziałek, policjanci z KPP w Sławnie wspólnie z ratownikami WOPR na plaży w Dąbkach przeprowadzili akcja w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Moje Sławne Bezpieczne Wakacje”. Akcja ta zorganizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie, a wspierana jest przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Gminę Postomino oraz DARLOT.

W związku z trwającymi wakacjami Komenda Powiatowa Policji w Sławnie wspólnie z ratownikami WOPR, podjęła działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w pasie nadmorskim. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu nad wodą oraz przekazanie turystom podstawowej wiedzy w zakresie zagrożeń podczas beztroskiego wypoczynku nad morzem.

 

W trakcie akcji policjanci wspólnie z ratownikami przeprowadzili działania bezpośrednio na plaży dzięki czemu turyści w trakcie wypoczynku mogli zgłębić swoją wiedzę m.in w zakresie udzielania pierwszej pomocy.  

Ponadto policjanci wręczali dzieciom silikonowe opaski na rękę zakupione przez Gminę Postomino, na których rodzice mieli możliwość zapisania do siebie numeru telefonu. Opaski w sytuacji np. zaginięcia dziecka umożliwią nawiązanie szybkiego kontaktu z rodzicem. Policjanci przekazując opaskę dziecku instruowali je, że w chwili gdyby się zgubiło np. na plaży powinno podejść do ratownika i poprosić go o kontakt z rodzicem. Dodatkowo zorganizowano konkursy dotyczące bezpieczeństwa nad morzem w trakcie, których uczestnicy mogli wygrać gadżety zakupione przez Starostwo Powiatowe w Sławnie m.in rękawki do pływania dla dzieci, oraz bidony na wodę.

 

Każdy z turystów otrzymał również ulotkę, z której można się dowiedzieć, na co należy zwracać uwagę oraz jakich zasad należy przestrzegać aby nasz wypoczynek minął spokojnie.