Plaga pijanych kierowców - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Plaga pijanych kierowców

Tylko w ostatnich dniach sławieńscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że nie tylko kierowanie samochodem jest zabronione. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny, areszt bądź grzywna nawet do 5000 złotych.

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Niestety większość z nich, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Całkowitym brakiem wyobraźni wykazało się, aż 6 kierowców z naszego powiatu, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem, alkoholu. 5 z nich postanowiło kierować rowerem, w stanie nietrzeźwości . Rekordzistą okazał się 32 latek ze Sławna, który w sobotnią noc kierował rowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieco mniej bo ponad 1,5 promila miał 32 latek, który również w Sławnie kierował rowerem. Szczytem nieodpowiedzialności wykazał się 50 latek z Darłowa, który wsiadł za kierownicę samochodu mając ponad 2, 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Przypominamy kierowcy, którzy nie są pewni swojego stanu trzeźwości, nie powinni wsiadać za kierownicę pojazdów, mogą natomiast zgłosić się na komendę, gdzie nieodpłatnie przebadają się alkomatem.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców o reagowanie na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy pod numerem telefonu 112 lub 997 może o takim fakcie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Nie bądźmy obojętni i zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.