Bezpieczna droga do szkoły - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Bezpieczna droga do szkoły

W raz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie jak co roku odwiedzają szkoły z regionu, przeprowadzając z dziećmi spotkania w trakcie, których uczą i przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Także sławieńska „drogówka” czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.

Od 3 września br. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka. Zatem najważniejsze jest aby droga ta była bezpieczna. O to właśnie w naszym rejonie codziennie od wczesnych godzin porannych dba sławieńska Policja. W raz z rozpoczęciem roku szkolnego w palcówkach oświatowych w naszym rejonie jak co roku pojawili się policjanci, którzy przeprowadzają spotkania z dziećmi w trakcie których uczą, prawidłowego zachowania na drodze oraz wskazują najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. W trakcie spotkań pod czujnym okiem policjanta, dzieci mają możliwość wdrożenia teorii w praktykę, ćwicząc bezpośrednio na przejściu dla pieszych jak należy zachować się w obrębie drogi. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, również rodzicom, że zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Apelujemy również do kierowcy aby w rejonach szkół zachowali szczególną uwagę, gdyż dzieci po wakacjach mogą mieć rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegać zasad ruchu drogowego.