Łapówka dla policjantów - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Łapówka dla policjantów

W minioną niedzielę pijany kierowca chcąc uniknąć kary obiecywał wręczenie korzyści majątkowej dwóm funkcjonariuszom sławieńskiej policji. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych odmowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych dyżurny KPP w Sławnie otrzymał zagłuszenie że w Warszkowie kierujący pojazdem marki Hyundai mogący znajdować się pod wpływem alkoholu wiechał w ogrodzenie jednej z posesji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili kierującego pojazdem marki Hyundai od którego wyczuli silna woń alkoholu. Funkcjonariusze postanowili przebadać kierowce na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jednak on odmówił. W chwili kiedy poinformowali kierującego, że zostanie pobrana mu krew do badań on zaproponował im łapówkę w kwocie po 2 tysiące w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze pozostali nieugięci o powyższym fakcie poinformowali dyżurnego oraz doprowadzili mężczyznę do szpitala celem pobrania mu krwi do badań. Jeszcze w trakcie doprowadzenia mężczyzny ten dwukrotnie zmieniał kwotę łapówki z 2 tysięcy na 3 oraz 5 tysięcy.

35 latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a dzień później usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.