Oszustwa „na kuriera” - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Oszustwa „na kuriera”

Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców powiatu o zachowanie rozsądku w trakcie zakupów przez internet, a w szczególności przy dokonywaniu płatności z tym związanych. Przestępcy co jakiś czas modyfikują swoje metody oraz wymyślają nowe legendy pod którymi oszukują ludzi.

Nie słabnie aktywność oszustów w naszym powiecie o czym przekonała się w minioną niedzielę jedna z mieszkanek Darłowa. Kobieta zgłosiła, że do lokalu gastronomicznego, w którym pracuje przyjechał mężczyzna i podając się za kuriera powiedział, że dostarczył paczkę adresowaną do jej pracodawcy. Ponadto fałszywy kurier oświadczył, że paczka nadana jest za pobraniem, za którą należy zapłacić 740 zł. Nieświadoma kobieta oczywiście odebrała paczkę i zapłaciła za przesyłkę całą kwotę. Kiedy skontaktowała się z pracodawcą okazało się, że on nic nie zamawiał, a nieświadoma pracownica właśnie padła ofiarą oszusta.

Kolejny raz przypominamy o zachowaniu czujność i informowaniu policji o wszelkich podejrzanych zachowaniach, których jesteśmy świadkiem.

Pamiętajmy zanim zapłacimy jakąkolwiek kwotę pieniędzy najpierw skontaktujmy się z adresatem i upewnijmy się czy faktycznie zamawiał przesyłkę.

Zachowajmy ostrożność, aby nie stać się ofiarą przestępców.