Aktualości

W stanie nietrzeźwości i na zakazie spowodował kolizję

W minioną środę dyżurny KPP w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Sulechowo najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję drogową. 27 latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną środę w miejscowości Sulechowo doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą kolizji był 27 latek, który kierował pojazdem marki Ford. W chwili wykonywani czynności służbowych policjanci poczuli silną woń alkoholu od 27 latka w związku z czym przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po badaniu okazał o się, że kierujący pojazdem marki Ford miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto w trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pomimo aktualnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

27 latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co teraz odpowie przed sądem.