DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ I TRZEŹWOŚĆ - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ I TRZEŹWOŚĆ

W miniony weekend policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Prędkość” i „ Trzeźwość”. Akcje miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W ramach prowadzonych działań sławieńscy policjanci sprawdzali, z jaką szybkością kierujący poruszają się po naszych drogach, czy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków na polskich drogach. W działaniach funkcjonariusze wykorzystywali ręczne mierniki prędkości, oraz urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie.

W sobotę na drodze krajowej nr 37 w miejscowości Sęczkowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 33 letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego, który przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 104 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km.

Następnego dnia rano na DK 6 w miejscowości Bobrowice uprawnienia do kierowania straciła 21 - letnia mieszkanka powiatu kołobrzeskiego jadąca przez Sławno przekraczając dozwoloną prędkość o 52 km/h. Niechlubny rekord należy do 33 – letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego, który tego samego dnia w miejscowości Bobrowice, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 122 km/h. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane.

Podobne akcje na terenie powiatu sławieńskiego przeprowadzane będą cyklicznie dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

  • trzeźwość