ARESZT ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

ARESZT ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali 36-latka, który najpierw uderzył pokrzywdzonego, po czym zabrał mu telefon komórkowy i pieniądze, a gdy ten chciał odzyskać swoją własność groził mu pozbawieniem zdrowia i życia. Sprawca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na jednej ze sławieńskich ulic. Pokrzywdzony siedział na ławce, gdy podszedł do niego 36-letni mieszkaniec Sławna. Wywiązała się awantura, w trakcie której pokrzywdzony został przez mężczyznę uderzony w głowę. 28-latkowi wypadł z kieszeni telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 250 złotych, które sprawca pospiesznie zabrał. Gdy pokrzywdzony próbował odzyskać swoje rzeczy, mężczyzna zaczął mu grozić pozbawieniem zdrowia i życia, po czym pośpiesznie uciekł.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Na skutek intensywnych czynności operacyjnych sławieńscy policjanci zatrzymali 36-latka. Po ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia, zebrany w sprawie materiał dowodowy trafił do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

 

 

 

mł. asp. Kinga Warczak