WYRWALI TOREBKĘ, POMOGLI PRZECHODNIE - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

WYRWALI TOREBKĘ, POMOGLI PRZECHODNIE

Obywatelska postawa przypadkowych przechodniów pomogła policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymać dwóch chłopców, którzy wyrwali kobiecie torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym za kradzież.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Sławnie. Późnym popołudniem starsza kobieta siedziała ze znajomą na ławce przed domem. Miała ze sobą torebkę, w której znajdowały się dokumenty, karta do bankomatu, telefon komórkowy, portfel i kosmetyczka z zawartością pieniędzy w kwocie 100 złotych. Niespodziewanie do 70 - latki podbiegło dwóch chłopców. Jeden z nich wyrwał jej z rąk torebkę i wraz z kolegą uciekli. Po zdarzeniu kobieta przebiegła za sprawcami kilka metrów, jednak potknęła się i przewróciła. Pokrzywdzonej na miejscu pomocy udzielili świadkowie, którzy na miejsce wezwali również policję. Dyżurny komendy skierował w ten rejon patrole.

Kilkaset metrów od ulicy, na której dokonano kradzieży, świadkowie zdarzenia ujęli dwóch 13 – letnich chłopców. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili przy nich skradzioną torebkę. Nieletni zostali zatrzymani i przewiezieni do sławieńskiej komendy. Za popełniony czyn karalny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Torebka została odzyskana.