Ruszyła II edycja Via Vitae - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Ruszyła II edycja Via Vitae

Ruszyła II edycja przedsięwzięcia profilaktycznego" Via Vitae - droga życia". Pomysłodawcą całego wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Sławnie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty, Starosty Sławieńskiego oraz Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

W miniony piątek w Starostwie Powiatowym w Sławnie odbyło się inauguracyjne spotkanie z przedstawicielami sławieńskich szkół w związku z drugą edycją programu profilaktycznego „Via Vitae” – droga życia. W spotkaniu oprócz przedstawicieli szkół wziął udział dyrektor koszalińskiego ZORD-u, który w tym roku postanowił objąć nasz program patronatem.

Przypominamy, że głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa młodzieży powiatu sławieńskiego.

W ramach programu Komendant Powiatowy Policji w Sławnie insp. Grzegorz Śrek ogłosił konkurs na najlepszy film profilaktyczny, którego treść ma zwrócić uwagę na jedno z zagrożeń:

  • Profilaktyki uzależnień ( dopalacze, alkohol, narkotyki, tytoń)

  • Przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu (kradzież z włamaniem, kradzieże, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, bójki, nie udzielenie pomocy, inne)

  • Handlu ludźmi, współczesne formy niewolnictwa i ekstremalnej przemocy,

  • Zagrożenia komunikacyjne, wypadki drogowe

  • Skutki konfliktu z prawem

  • Przemoc i Cyberprzemoc - współczesne zagrożenie społeczne (stalking, hejt, pornografia, publikacja wizerunku bez zgody, inne)

Młodzież, która przystąpi do przedsięwzięcia będzie miała za zadanie przygotować nie dłuższy niż 10 minutowy film w którym rolę głównych bohaterów odegrają uczniowie.

Kolejny raz zapraszamy do programu wszystkie szkoły z powiatu. Mamy nadzieję, iż podobnie jak w zeszłym roku tegoroczna edycja będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniom ze strony sławieńskich placówek oświatowych.


 

Pliki do pobrania

  • 40.75 KB