Działania „ Bezdomni” - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Działania „ Bezdomni”

Jak co roku sławieńscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili działania pod nazwą „Bezdomni”. Przeprowadzona akcja była pierwszą z cyklu planowanych, które mają na celu ustalenie nowych miejsc pobytu osób bezdomnych na terenie całego powiatu sławieńskiego.

Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki znajdujące się na terenie powiatu.

Policjanci wraz z partnerskimi służbami sprawdzali różne miejsca przebywania osób bezdomnych takie jak dworce, ogrody działkowe, pustostany. Zastanym tam bezdomnym oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej. Wszystkie odwiedzane osoby i miejsca były znane policjantom, mimo to raz jeszcze sprawdzono warunki w jakich żyją. Niestety, coroczne doświadczenie i analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Tak było i tym razem.

W związku z tym, że w ostatnim czasie nastąpił spadek temperatury Komenda Powiatowa Policji w Sławnie zwraca się do wszystkich osób, które posiadają wiedzę o miejscach przebywania i gromadzenia się ludzi bezdomnych, potrzebujących pomocy, aby każdorazowo informowali dyżurnego Policji pod numerem telefonu 112.

 

 

 

 

 

 

mł. asp. Kinga Warczak