Kolejni kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Kolejni kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przy współpracy ze strażnikami ze Społecznej Straży Rybackiej od dłuższego czasu patrolują tereny przyległe do rzek, prowadząc walkę z nielegalnym połowem ryb na terenie całego powiatu. W wyniku realizacji własnych ustaleń zatrzymali dwóch mężczyzn, który łowili ryby na rzece Wieprza.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych. Policjanci wraz ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej udali się do miejscowości Stary Kraków. Na miejscu, w wyniku podjętych działań na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sławieńskiego w wieku 21 i 44 lat. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyznach dwie złowione trocie oraz sieci rybackie. Dalsze czynności z zatrzymanymi doprowadziły do przeszukania jednej z posesji, na której policjanci ujawnili 23 sztuki ryb o łącznej wadze około 50 kg. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty związane z kłusownictwem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sławieńscy policjanci wzorem lat ubiegłych, przy współpracy ze Społeczną Strażą Rybacką w okresie ochronnym nasilają działania mające na celu odstraszenie potencjalnych kłusowników. Swoim postępowaniem wyrządzają poważne szkody w środowisku naturalnym jak i w gospodarce rybackiej.