Nowe radiowozy w sławieńskiej komendzie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Nowe radiowozy w sławieńskiej komendzie

Sławieńska policja wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. To nieoznakowany Hyundai i30 i oznakowany Opel Astra – wyposażony w sonometr i dymomierz.

Uroczyste przekazanie radiowozów z udziałem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie insp. Grzegorz Śreka, I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Sławnie podinsp. Adama Załuskiego, miało miejsce w dniu dzisiejszym przed budynkiem sławieńskiej komendy.
Nowe radiowozy to nieoznakowany Hyundai i30 wyposażony w silnik 1.4, mocy 140 KM, którego zakup sfinansowany został przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i oznakowany Opel Astra wyposażony w silnik 1.6 i mocy 190 KM, w połowie sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Sławnie ze środków z Funduszu Ochrony Środowiska. Opel Astra wyposażony jest w dodatkowe urządzenia, analizator spalin - dymomierz i sonometr (służący do mierzenia hałasu). Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu możliwe będzie jednoznacznie stwierdzić, czy kontrolowane auto przekracza poziom emisji spalin. Pozwoli to sprawniej eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i zanieczyszczające środowisko.

Komendant Powiatowy Policji w Sławnie podziękował za wsparcie i ofiarowaną pomoc finansową, która wymiernie wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu.