Jak bezpiecznie spędzić ferie - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Jak bezpiecznie spędzić ferie

W dniu dzisiejszym policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie by porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się ferii zimowych.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi sławieńscy policjanci przeprowadzili pogadankę, w trakcie której ustalali wspólnie zasady i miejsca bezpiecznych zabaw na śniegu.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na zimowych wyjazdach. Policjanci mówili także m.in. o tym jak unikać zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnej zabawy na śniegu. Przestrzegali przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych naturalnych akwenach, a także przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i podczepianiem sanek do samochodów.

W trakcie spotkania uczniowie zainteresowani byli zawodem policjanta. Podczas rozmowy mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy dotyczących specyfiki służby, uzyskali także informacje jakie warunki należy spełnić by móc założyć granatowy mundur. Uczniowie z uwagą słuchali i brali udział w dyskusji.